Poděkování partnerům

Významný podíl na tom, že jsme mohli i v letošních podmínkách a novém formátu připravit a zorganizovat Colours of Sepsis v rozsahu a kvalitě, která odpovídá tradici naší akce, mají naši partneři.

Jsou mezi nimi společnosti, které nás podporují a akce v Ostravě se účastní dlouhodobě, ale také firmy, které Colours of Sepsis podporují nově či po delším čase. Všem z nich patří velký dík za jejich podporu. Jmenovitě děkujeme zejména generálním partnerům akce, společnostem CSL Behring, Fresenius-Kabi, Fresenius Medical Care.  Ale také další větším i menším přispěvovatelům, které můžete najít v sekci „Partneři“. Byli jsme potěšeni, že nás i v letošním roce podpořili v hojném počtu.

Zároveň tímto všechny účastníky Colours of Sepsis zveme na partnerská sympozia, která mají svůj samostatný program v rámci našeho online vysílání. Vybraná sympozia jsou pak součástí sekce „Hot Topics“.

Generální partneři Colours of Sepsis 2021

CSL Behring

Motivuje nás závazek
Začalo to závazkem. Společnost CSL Behring byla založena před více než 100 lety s cílem zachraňovat životy pomocí nejnovějších technologií. Během uplynulého století se ze společnosti CSL Behring postupně stal globální lídr v oblasti biotechnologií, jehož kroky se řídí stále stejným závazkem zachraňovat a zlepšovat životy lidí. Nabízíme nejširší spektrum kvalitních plazmatických a rekombinantních léčiv v našem oboru. Naše schopnost inovovat a poskytovat život zachraňující léky pro pacienty s nesplněnými léčebnými potřebami po celém světě stojí za naším dobrým jménem: pacienti jsou pro nás vždy na prvním místě. Jsme společnost CSL Behring a motivuje nás náš závazek.

Fresenius kabi

Fresenius Kabi je globální zdravotnická společnost, která se specializuje na život zachraňující léky a technologie pro infuze, transfuze a klinickou výživu. Produkty a služby společnosti pomáhají v péči o kriticky a chronicky nemocné pacienty. Naše produktové portfolio obsahuje komplexní řadu intravenózních generických léků, infuzních roztoků a produktů klinické výživy, stejně jako zdravotnické prostředky pro jejich podávání. V oblasti biosimilárních léčiv vyvíjíme produkty se zaměřením na léčbu onkologických a autoimunitních onemocnění.

Fresenius Medical Care

Společnost Fresenius Medical Care je přední světový poskytovatel produktů a služeb pro osoby s chronickým i akutním selháním ledvin. Naše strategie je zaměřena na udržitelný rozvoj.

Snažíme se neustále zlepšovat kvalitu života pacientů s onemocněním ledvin a nabízet jim nejmodernější produkty a léčebné koncepty s nejvyšší kvalitou.

Hlavní partneři Colours of Sepsis 2021

MSD

MSD je globální biofarmaceutická společnost, která působí v České republice od roku 1992. Poskytujeme léčivé přípravky a vakcíny proti řadě závažných onemocnění. Léčivé přípravky na předpis dodáváme v mnoha terapeutických oblastech, mimo jiné v nemocniční a akutní péči.
CZ-NON-00242 (1.0)

Baxter

Každý den se miliony pacientů a zdravotníků spoléhají na přípravky pro intenzivní péči a výživu, terapie léčby onemocnění ledvin, nemocniční a chirurgické produkty společnosti Baxter. Již více než 85 let působíme na křižovatce, kde inovace pomáhají zdravotníkům zachraňovat a udržovat životy.

Partneři Colours of Sepsis 2021

3M

3M. Značka, které ve světě důvěřují miliony lidí. Výrobky 3M pro zdravotní péči jsou po celém světě uznávany a akceptovány s důvěrou. 3M nabízí řešení od prevence infekcí až po ošetření kritických a chronických stavů; od orální péče přes bezpečnost potravin až po zdravotnické informační systémy.

B Braun

Skupina B. Braun je součástí celosvětového koncernu B. Braun – předního výrobce zdravotnických prostředků a technologií. V České a Slovenské republice působí skupina B. Braun od roku 1993 a skládá se z B. Braun Medical, špičkového dodavatele zdravotnických materiálů a služeb a B. Braun Avitum, kvalitního poskytovatele dialyzační péče.

Nestlé

Společnost Nestlé Health Science byla založena v roce 2011. Od té doby si vybudovala významnou pozici v oblasti klinické enterální výživy po celém světě. Její portfolio obsahuje široké spektrum produktů speciální výživy a výrobků pro zdraví pacientů, které byly vyvinuty na základě nejnovějších vědeckých poznatků.

Nutricia

Historie firmy Nutricia se začala psát před 125 lety v Holandsku, na českém trhu jsme od roku 1992. Specializujeme se na enterální výživu určenou pacientům všech věkových kategorií, se specifickými nutričními potřebami. Naším cílem je přinášet inovace v nutriční péči, které umožňují lidem žít déle a kvalitněji.

Takeda

Společnost Takeda je tradičním partnerem pacientů s hemofilií i zdravotníků, kteří o ně pečují. V České republice mohou hemofilici i lékaři profitovat z dlouhodobých zkušeností, intenzivního výzkumu a moderních léčivých přípravků a technologií uvedených na trh.

Roche

Společnost Roche je celosvětovým průkopníkem v oblasti léčiv a diagnostiky a zaměřuje se na vědecké pokroky za účelem zlepšování lidských životů. Díky sloučení předností léčivých výrobků a diagnostických metod pod jednu střechu se společnost Roche stala vedoucím představitelem personalizované zdravotní péče, což je strategie, která má za cíl přizpůsobit správnou léčbu každému pacientovi tím nejlepším možným způsobem.

Saegeling Medizintechnik

Jsme Saegeling Medizintechnik, tým specialistů zajišťující nejen distribuci zdravotnických přístrojů, ale i kompletní servis a poradenství. Aby naše přístroje byly prospěšné, je nutné starat se o jejich fungování, pomáhat s jejich obsluhou a zajišťovat servis. Nedílnou součástí naší práce jsou také konzultace s lékaři, sestrami a pacienty, během kterých zjišťujeme jejich poznatky a zkušenosti s používáním.

Mediální partneři

Akutně.czOšetrovateľstvo a porodná asitencia

Podporovatelé Colours of Sepsis 2021

Společnost Abbott vyvíjí vědecky podložené výživové produkty pro lidi všech věkových kategorií. Pro udržení síly a aktivity dospělých, a na podporu výživových potřeb lidí s chronickými nemocemi, usilujeme o co nejlepší zdraví pro Vás a vaši rodinu. Věříme, že s dobrou výživou může být naše tělo zdravé v každé fázi života.

Společnost A.M.I. – Analytical Medical Instruments, s.r.o. více než 25 let poskytuje služby v oblasti distribuce a servisu zdravotnické techniky a spotřebního materiálu. V ČR zastupuje přední světové výrobce přístrojů a příslušenství pro obory intenzivní medicíny, urgentní příjmy a operační sály.

AOP Orphan je evropským průkopníkem v oblasti terapie vzácných onemocnění.  Od roku 1996 vyvíjí, vyrábí a po celém světě distribuuje inovativní léčivé přípravky pro terapii vzácných onemocnění. V roce 2021 AOP Orphan rozšířila své působení o oblast intenzivní medicíny s LP Embesin®, Rapibloc®.

Aspironix s.r.o. poskytuje a dodává rozmanitý a komplexní sortiment zdravotnických produktů se zaměřením na péči o pacienty při současném snižování nákladů, zvyšování efektivity a zvyšování kvality. Poskytujeme inovativní řešení kriticky nemocných pacientů i řešení a léčbu ran podtlakem. Produkty a terapie společnosti 3M+KCI v současné době používají pacienti ve více než 90 zemích, náš cíl je vždy stejný – poskytnout technologii, která pomáhá podporovat hojení a omezovat komplikace.

ASQA a.s. je již téměř dvacet let reprezentantem a distributorem britské firmy Smiths Medical, světového lídra v oblasti anestézie a intenzivní péče; nabídku doplňují inovativní hemodynamické monitory LiDCO, ultrazvuky EvoTouch, laryngoskopy Timesco, drenážní systémy Redax nebo např. masky pro neinvazivní ventilaci HRI.

Beckman Coulter vyvíjí, vyrábí a dodává inovativní produkty pro in vitro diagnostické systémy a automatizaci klinických laboratoří. Společnost byla založena již v roce 1935 profesorem Arnoldem O. Beckmanem a je tak již více než 85 let je důvěryhodným partnerem laboratoří a dalších zdravotnických a laboratorních zařízení.

BioMérieux, jakožto jeden z celostvětových lídrů na poli IVD diagnostiky, vyvíjí testy, které přinášejí vysokou medicínskou hodnotu pro klinické rozhodování v oblasti infekčních chorob, kardiovaskulárních příhod a vybraných nádorových onemocnění.

Firma Dräger je mezinárodní lídr v oblasti zdravotnické a bezpečnostní techniky. „Technology for Life“ je hlavní filozofií společnosti už od roku 1889, kdy byla rodinná společnost založena v německém městě Lübeck. Dräger je světovou jedničkou především v návrhu na komplexní řešení nabízených produktů pro nemocnice a zdravotnická pracoviště.

Společnost Edwards Lifesciences je přední světovou společností zaměřující se na výzkum, vývoj a uvádění na trh produktů pro oblast strukturálních srdečních chorob a monitorování kriticky nemocných pacientů. Našim cílem je zlepšování péče o kriticky nemocné pacienty prostřednictvím partnerství s předními světovými zdravotnickými pracovišti a klinickými specialisty.

Grifols Česká republika byla založena v roce 1992. Se sídlem v Praze pokrýváme český a slovenský trh.

Nabízíme komplexní portfolio produktů a služeb divizí Bioscience, Diagnostic a Bio Supplies. Bezpečnost a kvalita jsou naše hlavní priority, když plníme své poslání zlepšovat zdraví a pohodu lidí po celém světě.

Značka HARTMANN je doma na každém kontinentu. Na naše produkty spoléhají lidé v bezmála 100 zemích světa a pobočky skupiny HARTMANN lze navštívit ve 34 z nich. V České republice působí společnost jako HARTMANN - RICO a.s., spojuje tým více než 1500 zaměstnanců a zaujímá pozici předního výrobce a distributora zdravotnických prostředků a hygienických výrobků.

Společnost CHEIRÓN a.s. je členem Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků. Během svého dlouholetého působení na trhu jsme se etablovali jako významný dodavatel zdravotnických prostředků v oboru anestezie a intenzivní péče.

Hlavními aktivitami naší společnosti jsou vývoj, výroba, distribuce, import, export a servis zdravotnických prostředků.

Chronicare – zařízení následné intenzivní péče (NIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP), která navazuje na péči ARO a JIP. Poskytujeme následnou intenzivní péči pacientům, kteří jsou ve stabilizovaném stavu, ale přesto potřebují podporu základní životních funkcí, nejčastěji dýchání.

Společnost IMEDEX s.r.o. se zabývá technologickým scoutingem v oboru zdravotnictví. V našem portfoliu pro neurochirurgii a intenzivní medicínu můžeme kromě kvalitních německých ICP čidel od firmy Raumedic nově nabídnout také unikátní mikrodialyzační systém LOKE.

Společnost MEDISYNER byla založena v roce 2011 a již od začátku svého působení se úzce zaměřuje na novinky v oblasti žilních vstupů a jejich kompletního příslušenství. Naše zkušenosti v tomto oboru ale sahají ještě hlouběji do minulosti. Zdravotnické výrobky nabízíme v širokém sortimentu od předních českých i zahraničních výrobců, a to především se zaměřením na střednědobé a dlouhodobé cévní vstupy.

Mondiag s.r.o je distributorem inovativních monitorovacích a diagnostických systémů pro oblast intenzivní a neurointenzivní medicíny. Jsme tu pro Vás – Již více než 15 let.

Produkty:
Impedanční tomografie plic – TIMPEL
Pupilometrie – NEUROPTICS
Robotické TCD – DELICA
Smart NeuroICU – MOBERG

PHARMAGEN CZ je česká společnost, která je od roku 2017 součástí rakouské společnosti EVER Pharma. Naší činností je prodej a distribuce léčiv pro intenzivní medicínu, neurologii a onkologii. V portfoliu máme nejen vysoce kvalitní generická léčiva (např. dexmedetomidine), ale i originální léky a zdravotnické prostředky (Cerebrolysin a D-mine).

Společnost Teleflex je nadnárodní dodavatel zdravotnických technologií. Pestré portfolio nabízí řešení v oblasti cévního a intervenčního přístupu, chirurgie, anestezie, srdeční péče, urologie, akutní medicíny a respirační péče. Firma Teleflex zastřešuje např. značky Arrow, Hudson RCI, LMA®, Rüsch.

Tillotts je farmaceutická společnost sídlící nedaleko švýcarské Basileje. Základem portfolia jsou gastroenterologické preparáty v několika lékových formách určené k léčbě nespecifických střevních zánětů. Do portfolia společnosti Tillotts byl nedávno zařazen i přípravek Dificlir.

VBM již od roku 1993 zastupuje na českém trhu firmu VBM Medizintechnik GmbH z Německa.

VBM vyvíjí, vyrábí a distribuuje kvalitní portfolio lékařských a zdravotnických prostředků pro zajištění dýchacích cest, intenzivní péči a operace v bezkreví.

Společnost Vygon Czech Republic s.r.o. je přímou pobočkou francouzské společnosti VYGON, která je světovým výrobcem a distributorem speciálních zdravotnických prostředků a přístrojů. Hlavním portfoliem jsou špičkové produkty pro specializace ARO, JIP, neonatologie, onkologie a další.